Domů  Registrace

San José | ARCHITRAV s.r.o.

San José

Kostarika má rozlohu 44,62 km², žije zde okolo 347 tisíc obyvatel, v metropolitní oblasti až přes 1,6 milionu a nadmořská výška je 1 161 m n.m.

Hlavní město Kostariky, je kulturním centrem Kostariky. Město nabízí k vidění několik historických městských čtvrtí s koloniální minulosti s domy, které byly dříve sídly španělských kolonistů. Nalézá se tady několik muzeí. Centrum města bez problémů projdete pěšky. Nějaké významné historické památky tu nehledejte, spíšese tady dá pozorovat středoamerický život, kultury a lidí. San José leží v Centrálním údolí, ve kterém žije většina kostarické populace.  Název nese podle Svatého Josefa a hlavní městem Kostariky je od roku 1823.

Za nejhezčí budovu ve městě se dá považovat národní divadlo, Teatro Nacional. Neoklasicistní budova z konce 19. století nabízí obrazy ukazující kostarické venkovské dědictví. Po stranách se nacházejí sochy Beethovena a španělského dramatika Calderóna de la Barcy.

 

Nachází se zde několik muzeí. Muzeum předkolumbovského zlata, Museo oro precolombino y numismática, kde můžete vidět sbírku předkolumbovského zlata a také historické měny. Významným muzeem je pak Museo de Jade, Muzeum nefritů. Nefrit je drahokam, nejčastěji ve špenátově zelené barvě. Nefrity byly v předkolumbovských dobách významným obchodním artiklem. V tomto muzeu se nachází největší sbírka nefritů na světě, z nefritu tu uvidíte různě vyřezávané předměty. V hlavním městě se samozřejmě musí nacházet i národní historické muzeum, Museo Nacional de Costa Rica. To se nachází v budově staré pevnosti Cuarte Bellavista.

San José je rozrostlé po okolních kopcích a najdete tu jak chudé městské čtvrti, tak rezidenční oblasti, kde sídlí ambasády a nejprestižnější univerzita v zemi (Universidad de Costa Rica). Přilehlými čtvrtěmi je Escazú, Los Yoses – rezidenční čtvrť s moderními budovami a univerzitní San Pedro. Míra kriminality je v San José obdobná jako v jiných středoamerických zemích.


THE ART OF ARCHITECTURE
 

HCV GROUP a.s.ARCHITRÁV s.r.o.
Nerudova 28, 741 01 Nový Jičín 

Telefon  +420 556 70 50 70

mobil  +420 603 140 606

e-mail   architrav@architrav.cz


O NÁS


STAVBY PRO BYDLENÍ


STAVBY KOMERČNÍ A VEŘEJNÉ


INTERIÉRY