Domů   RSS   Registrace   A A A A  

ARCHITRÁV - projekční ateliér

www.architrav.cz


Hlavní navigace

O FIRMĚ
Čím žijeme
Stavby pro bydlení
Stavby komerční a veřejné
Studie 3D vizualizace
Kontakty
Diskuzní fórum

Nejnovější články

Anketa

Vadí Vám bourání hodnotných starých budov v našem městě?
Ano, bolí to.
21,7%
Záleží na kontextu.
19,3%
Jakých budov?
19,2%
Mám radši moderní architekturu.
20,5%
Ne, Lidl je super.
19,3%
Celkem hlasů: 83031


Nacházíte se zde: www.architrav.cz » Menu » Studie 3D vizualizace » Studie prostoru před Žerotínským zámkem v Novém Jičíně

Studie prostoru před Žerotínským zámkem v Novém Jičíně

Předmětem studie je úprava prostranstvím před vstupem do Žerotínského zámku, (naproti hotelu Praha). Řešené prostranství je z jedné strany ohraničené hradební zdí. Území se nachází v centru Nového Jičína v blízkosti náměstí, v městské památkové rezervaci. Současný stav prostoru odpovídá době svého vzniku (70. - 80. léta 20. století), jak z hlediska estetiky, ale také technického stavu.

            Nové řešení předpokládá úplné odstranění všech stávajících stavebních prvků v řešeném prostoru (vodní plocha včetně technologie, schodiště, zpevněné plochy). Současný vzhled prostoru je poplatný době svého vzniku a v současnosti je již zcela nevyhovující. Rovněž použité materiály jsou naprosto nevhodné a nekorespondují s okolní historickou architekturou. Také technický stav dlažeb, vodní plochy a městského mobiliáře je špatný.

            Studie navrhuje vytvořit vstup do zámku zcela nově, v nových materiálech. Návrh se snaží v co největší míře zachovat stávající zeleň, jak co se týká plochy, tak stávající výsadby. Prostor je řešen jako symetrický s kruhovou kašnou a centrálním kruhovým náměstíčkem na ose, která prochází vstupní branou do zámku. 


Fotogalerie - Studie předprostoru a vstupu do Žerotínského zámku

Fotogalerie - Studie předprostoru a vstupu do Žerotínského zámku Fotogalerie - Studie předprostoru a vstupu do Žerotínského zámku Fotogalerie - Studie předprostoru a vstupu do Žerotínského zámku Fotogalerie - Studie předprostoru a vstupu do Žerotínského zámku Fotogalerie - Studie předprostoru a vstupu do Žerotínského zámku


Copyright © 2009 ARCHITRÁV s.r.o, Česká Republika. Veškerá práva vyhrazena.
Naši partneři

http://www.zezulka.eu/