Domů   RSS   Registrace   A A A A  

ARCHITRÁV - projekční ateliér

www.architrav.cz


Hlavní navigace

O FIRMĚ
Čím žijeme
Stavby pro bydlení
Stavby komerční a veřejné
Studie 3D vizualizace
Kontakty
Diskuzní fórum

Nejnovější články

Anketa

Vadí Vám bourání hodnotných starých budov v našem městě?
Ano, bolí to.
21,7%
Záleží na kontextu.
19,3%
Jakých budov?
19,2%
Mám radši moderní architekturu.
20,5%
Ne, Lidl je super.
19,2%
Celkem hlasů: 80193


Nacházíte se zde: www.architrav.cz » Menu » Studie 3D vizualizace » Studie Kulturního domu v Novém Jičíně

Studie Kulturního domu v Novém Jičíně

Studie řeší nové využití přístavby ze sedmdesátých let, která byla přistavena k historickým budovám hotelu Praha. Přístavba k budovám z r. 1886 a 1907 (starší v secesním slohu, mladší ve stylu moderny) byla i s ohledem na to, že stavby stojí v MPR (městská památková rezervace), provedena necitlivě bez respektu ke svému okolí. Donedávna zde byla provozována samoobslužná jídelna a pivnice. Dnes je objekt provizorně využíván jako „obchod se smíšeným zbožím“. V provozu je stále výše zmíněná pivnice.

V průběhu času došlo k proměně okolí budovy. Přibylo několik nových staveb, které jako by svým pojetím hmotu řešené přístavby ve svém místě ospravedlnily. Ať už se jedná o budovu očního střediska s jejím solitérním pojetím nereagující vůbec na okolní urbanismus, rozšíření velkokapacitního parkoviště, moderní úpravy trafostanice či stavbu téměř futurologického charakteru nové městské tržnice.

Budova se včetně dvou původních historických objektů stala v r. 2013 majetkem města a městu bytostně schází reprezentativní prostor v centru (nejen v centru) města. Když k tomu přidáme paradoxně kvalitní stav nosné skeletové konstrukce, není se čemu divit, že původní úvahy o demolici přístavby vystřídaly úvahy o tom, jak zpočátku nechtěný objekt přístavby začlenit smysluplně do organismu města. Svou roli sehrály samozřejmě i ekonomické úvahy. Finančně náročná demolice by vyvolala ještě mnohem náročnější investice ve snaze zastavět místo po přístavbě, neboť její demolicí by se obnažila technicky nezajímavá tvář obou historických budov.

A tak se zrodila myšlenka využít budovu v centru města s dobrou dosažitelností i vhodnými parkovacími plochami v okolí na kulturní stánek města – budovu pro plesy, koncerty, kongresové akce, prostě budovu pro setkávání se lidí.

Tato studie si dala za cíl ukázat možnosti a realizovatelnost této myšlenky.


Fotogalerie - Vizualizace Kulturního domu Nový Jičín

Fotogalerie - Vizualizace Kulturního domu Nový Jičín Fotogalerie - Vizualizace Kulturního domu Nový Jičín Fotogalerie - Vizualizace Kulturního domu Nový Jičín Fotogalerie - Vizualizace Kulturního domu Nový Jičín Fotogalerie - Vizualizace Kulturního domu Nový Jičín Fotogalerie - Vizualizace Kulturního domu Nový Jičín Fotogalerie - Vizualizace Kulturního domu Nový Jičín Fotogalerie - Vizualizace Kulturního domu Nový Jičín Fotogalerie - Vizualizace Kulturního domu Nový Jičín Fotogalerie - Vizualizace Kulturního domu Nový Jičín


Copyright © 2009 ARCHITRÁV s.r.o, Česká Republika. Veškerá práva vyhrazena.
Naši partneři

http://www.zezulka.eu/