Domů   RSS   Registrace   A A A A  

ARCHITRÁV - projekční ateliér

www.architrav.cz


Hlavní navigace

O FIRMĚ
Čím žijeme
Stavby pro bydlení
Stavby komerční a veřejné
Studie 3D vizualizace
Kontakty
Diskuzní fórum

Nejnovější články

Anketa

Vadí Vám bourání hodnotných starých budov v našem městě?
Ano, bolí to.
21,7%
Záleží na kontextu.
19,3%
Jakých budov?
19,2%
Mám radši moderní architekturu.
20,5%
Ne, Lidl je super.
19,2%
Celkem hlasů: 80188


Nacházíte se zde: www.architrav.cz » Menu » Čím žijeme » Příroda je nejlepší architekt a designer

Příroda je nejlepší architekt a designer

Dneska si odskočíme od pravých úhlů, línií a objemů stvořených člověkem vzpřímeným a inteligentním do světa architektury a designu, který vytváří sama příroda. Tvůrce, kterému se těžko vyrovnáme jak materiály tak výtvarným talentem - můžeme leda kopírovat.

A podíváme se na to pěkně zblízka - okem makro objektivu Panasonic v těle mirrorless zrcadlovky Olympus PEN EPL 5.

Kromě toho, že bydlíme v příbytcích vytvořených z betonu, cihel a skla, žijeme také v zahradách, parcích, u lesa - prostě na zelené planetě. A i když si často myslíme, že naše malé příbytky jsou centrem planety, jsou jen centrem našich malých subjektivních životů. Vracíme se tam každé odpoledne či večer z práce, probouzíme se tam každé ráno, abychom z domova odešli do světa lidských technologií, žijeme tam své soukromé životy.... Ale pravý svět, ten divoký a nepoddajný (který se člověk odjakživa snaží krotit v mylném egocentrickém pocitu Pána tvorstva) je za dveřmi našich domovů, zvenčí našich oken.

V dnešní době nemáme čas koukat, kde co lítá či roste. Sotva vidíme oslepeni monitory našich počítačů a chytrých telefonů. Když toužíme po hudbě, vytáhneme empétrojku či iPod, když toužíme po barvách a obrázcích, zapneme si telku....

Mně osobně tohle nestačí, a tak vyrážím na průzkum s "lupou" a snažím se zachytit téměř neviditelné a naslouchat hudbě sfér - tichu.

Je vtipné, jak se mě lidi často ptají, když mě vidí zhrbenou nad nějakým keřem či dřepět na cestě, co tam vidím...No, divili byste se. Vidím tam celý svět divů - tvarů, barev, línií a kompozic.

Tak se taky nezapomeňte lépe dívat....

Marcela


Fotogalerie - Makrofotografie

Fotogalerie - Makrofotografie Fotogalerie - Makrofotografie Fotogalerie - Makrofotografie Fotogalerie - Makrofotografie Fotogalerie - Makrofotografie Fotogalerie - Makrofotografie Fotogalerie - Makrofotografie Fotogalerie - Makrofotografie Fotogalerie - Makrofotografie Fotogalerie - Makrofotografie Fotogalerie - Makrofotografie Fotogalerie - Makrofotografie


Copyright © 2009 ARCHITRÁV s.r.o, Česká Republika. Veškerá práva vyhrazena.
Naši partneři

http://www.zezulka.eu/