Domů   RSS   Registrace   A A A A  

ARCHITRÁV - projekční ateliér

www.architrav.cz


Hlavní navigace

O FIRMĚ
Čím žijeme
Stavby pro bydlení
Stavby komerční a veřejné
Studie 3D vizualizace
Kontakty
Diskuzní fórum

Nejnovější články

Anketa

Vadí Vám bourání hodnotných starých budov v našem městě?
Ano, bolí to.
21,7%
Záleží na kontextu.
19,3%
Jakých budov?
19,2%
Mám radši moderní architekturu.
20,5%
Ne, Lidl je super.
19,3%
Celkem hlasů: 83031


Nacházíte se zde: www.architrav.cz » Menu » Čím žijeme » Kam na nejlepší kafe ve městě

Kam na nejlepší kafe ve městě

Dnes mám pro vás tip, kam zajít v Novém Jičíně na nejlepší kafe ve městě.

Jsou dny, kdy se potřebuji vymanit z malosti světa, maloměsta i své vlastní :-), prostě zvýšit si tlak dávkou dobrého kafe a ideálně nitrožilně, prosím! (což teda v tom podniku, o kterém bude řeč ještě neumí, ale třeba časem, kdo ví...) Život na maloměstě, pardon, okresním městě má své výhody i nevýhody, jak říká můj šéf: "žiju klidný život na maloměstě plný stresu a napětí" :-D, proto je třeba uvážlivě vybírat místo oddechu.

Výhodou určitě je, že ujdete pár kroků a jste v přírodě, ty nevýhody tkví určitě v malém výběru dobrých služeb. Ale co si budeme povídat, kde není poptávka ani smrt nežere (nebo to bylo nějak jinak???), takže když chcete dobré kafe, můžete se pěkně naběhat i na tom malém prostoru. Ušetřím vám pár kilometrů i zklamání a místo toho pak můžete posilnění (dobrou) kávou a něčím k snědku vyrazit rovnou do té přírody.

Když za mnou přijíždí na návštěvu mí přespolní přátelé a příbuzní vždycky je totiž beru sem a zatím byli vždycky spokojení, dokonce i zahraniční návštěvy. O čem je to vlastně řeč? O spojení architektury a interiéru (jasně, ten barák spáchali naši architekti) a dobrého jídla a pití...

O hotelu Graphic a jeho restauraci. Mimojiné ubytování je zde taky na výborné úrovni.

Můžete jít pěšky - je to rovně za nosem z centra, nebo můžete jet kolmo - Graphic stojí přímo na cyklostezce, pokud jste ještě více hipster - můžete přifrčet na bruslích nebo skateboardu a pak to říznout pěkně z kopce do nedalekého Sportparku, pohodlnější mohou dojet autem - parkování je sice náročné jako všude jinde, ale zatím jsme s volným místem problém neměli.

V restauraci mají stálou nabídku, ale i denní a víkendové menu a snídaňové menu - což je na malé město velmi slušná nabídka. Chodím tam už nějakou dobu a tak jsem už postřehla i změny ve stálém menu, a i když se mi po některých jídlech občas zasteskne, jsou to většinou změny k lepšímu. Pokud chcete sami sebe překvapit, potažmo své přátele určitě si dejte ke kávě fritované palačinky :-), tenhle lehce bizarní dezert je vtipný, ale hlavně chutný. Rajská polévka je esencí Itálie (chválím příchylnost zdejší kuchyně k té italské) a rozjasní líce v pošmourném dni, na zchlazení jedině vynikající domácí zmrzlinu (bacha, je návyková)....a raději budu pokračovat obrazem, ať si i očka příjdou na své. Ale varuji, fotografie jídla shlédněte s prázdným žaludkem pouze na vlastní nebezpečí. A pokud ve vás vyvolají chuť, není nic lehčího než zmíněný restaurant navštívit a přesvědčit se na vlastní chuťové buňky.

Bon Apetit!

Vám přeje Marcela

http://www.hotelnovyjicin.cz/Stranky/default.aspx 


Výběr z menu hotelu Graphic

Výběr z menu hotelu Graphic Výběr z menu hotelu Graphic Výběr z menu hotelu Graphic Výběr z menu hotelu Graphic Výběr z menu hotelu Graphic Výběr z menu hotelu Graphic Výběr z menu hotelu Graphic Výběr z menu hotelu Graphic

Související dokumenty

Realizace studie a projektu hotelu Graphic v Novém Jičíně

Copyright © 2009 ARCHITRÁV s.r.o, Česká Republika. Veškerá práva vyhrazena.
Naši partneři

http://www.zezulka.eu/